Żywotność pomp ciepła jest stosunkowo długa, nawet do 50 lat, jednak przeciętna żywotność wynosi od 15 do 20 lat w zależności od rodzaju pompy.
Odpowiednio dobrane do naszych potrzeb pompy są wyjątkowo niezawodnym i stabilnym źródłem ciepła. Gruntowe pompy ciepła działają najlepiej z systemami grzewczymi, które są zoptymalizowane do pracy przy niższej temperaturze wody dostarczanej niż zwykle stosowana w systemach grzejnikowych. Dzięki temu są idealnym rozwiązaniem dla systemów ogrzewania podłogowego.
Czy pompa ciepła sprawdzi się w twoim przypadku
Gruntowe oraz powietrzne pompy ciepła oszczędzają pieniądze, są znacznie tańsze w eksploatacji niż inne systemy ogrzewania elektrycznego oraz kotły olejowe czy gazowe. Ponieważ pompy ciepła mogą być w pełni zautomatyzowane, wymagają znacznie mniej pracy niż kotły. Dodatkowo pompy ciepła oszczędzają miejsce, nie ma również problemów dotyczących dostaw oraz przechowywania paliwa. Pompy ciepła są również bezpieczne i ekologiczne, ponieważ nie ma spalania ani emisji potencjalnie niebezpiecznych gazów, nie są wymagane przewody kominowe.
Rząd zapewnia różne rodzaje programów wspomagających instalację systemów ciepła ze źródeł odnawialnych. Możesz kwalifikować się do dopłaty w ramach programu zachęt do korzystania z krajowego ciepła ze źródeł odnawialnych, który jest skierowany do właścicieli domów, właścicieli lokali socjalnych i prywatnych. Możesz w ten sposób mniej zapłacić za zakup i instalację pompy ciepła. Ponieważ pompy ciepła wytwarzają gorącą wodę o niższej temperaturze niż kotły, nieruchomość musi być dobrze zaizolowana, aby pompa była wydajnym systemem. Niższa temperatura wody oznacza również, że wiele domów będzie musiało zainstalować większe grzejniki lub ogrzewanie podłogowe, aby zwiększyć efektywność systemu dostarczania ciepła za pośrednictwem pompy.
Więcej informacji na temat montażu pomp ciepła znajdziemy pod adresem internetowym www.ecostrus.pl. Im zimniejsze powietrze na zewnątrz, tym ciężej musi pracować pompa ciepła, aby pozyskać ciepło. Z tego powodu pompy ciepła będą zużywać więcej energii elektrycznej w okresie zimowym, czyniąc je mniej wydajnymi. Możemy jednak zdecydować się również na panele fotowoltaiczne, które zmniejszą nasze miesięczne rachunki za energię.