To, jak chrapiesz, może wskazywać na to, z jakiej przyczyny powstaje chrapanie.
Jeśli chrapiesz z zamkniętymi ustami, może to wskazywać na problemy z językiem i miękkim podniebieniem. Jeśli chrapiesz z otwartymi ustami, przyczyną chrapania może być problem z gardłem i nosem. Rozpoznanie, dlaczego chrapiesz, jest bardzo ważne w ustaleniu, jak to powstrzymać. Jeśli śpisz z partnerem, z pewnością słyszałeś skargi na chrapanie. Jest to dosyć dziwne, ale chrapiące osoby nie słyszą swojego chrapania. Jednak osoba śpiąca obok będzie się skarżyła na nieznośne dźwięki i wybudzanie ze snu. Jeśli śpisz sam, po prostu nagraj swój sen na dyktafon czy telefon. Istnieje kilka sposobów radzenia sobie z chrapaniem, niektóre medyczne, inne naturalne. W ekstremalnych sytuacjach zwykle zaleca się leczenie laryngologiczne i operację, przykładowo wtedy, gdy chrapanie powoduje niebezpieczny bezdech senny. Warto w takich sytuacjach wypróbować tabletki na chrapanie. Ale zanim zdecydujesz się na leczenie, wypróbuj naturalne domowe sposoby na chrapanie, które działają w przypadku wielu osób. Osoby z nadwagą chrapią dwa razy częściej niż osoby, które są szczupłe. Powód jest prosty, ponieważ grubsze osoby mają dodatkowy tłuszcz na szyi, który zwęża drogi oddechowe i powoduje chrapanie. Pozycja, w jakiej śpimy również ma duże znaczenie.
Spanie na plecach może spowodować zablokowanie lub zwężenie dróg oddechowych, dlatego lepiej spać na boku. Jeśli spanie na boku zamiast na plecach nie powstrzymuje chrapania, może być konieczne lekkie podparcie głowy dodatkową poduszką.
Ułatwi to oddychanie i otworzy drogi oddechowe. Użycie jednej lub dwóch poduszek powinno załatwić sprawę, można także kupić specjalną poduszkę na chrapanie. Więcej porad na temat chrapania i ranking leków na chrapanie znajdziesz na stronie http://sposobynachrapanie.pl. Dowiedzenie się więcej o tym, kiedy i w jakich okolicznościach chrapiesz, a także o tym, co może powodować, że chrapiesz częściej, jest pierwszym krokiem do podjęcia próby dokonania zmiany w swoim życiu.